Read Comments

Stolik, mebel uniwersalny

Stolik to mebel niepozorny, który może pełnić wiele różnych funkcji. Jego szczególną odmianą jest stolik nocny, zwany czasem nakastlikiem. Od zawsze znajdował swoje miejsce w sypialni i przeznaczony był do przechowywania rzeczy, które powinny być zawsze pod ręką, nawet w nocy. Nowoczesne stoliki pełnią taką samą rolę, ale ich projektanci dbają też o to, by zachwycały designem i były istotnym elementem wystroju sypialni.

Jeżeli kupujemy zestaw mebli do sypialni, to stolik nocny zwykle jest jego częścią. Gdy jednak zależy nam na oryginalnym dodatku, który nada wnętrzu nowy charakter i nieco przełamie monotonię, to zdecydujmy się na nowoczesne stoliki. Można je skomponować z pozostałymi meblami na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Jeżeli nasza sypialnia urządzona jest w intensywnych kolorach, to stolik możemy wybrać biały lub w stonowanej, nierzucającej się w oczy barwie. I odwrotnie – kolorowy stolik ożywi monotonne wnętrze. W elegancko urządzonych sypialniach sprawdzą się nowoczesne stoliki nocne na wysoki połysk. Białe lub czarne lśniące stoliki nocne to element wyposażenia wnętrza, który czyni je luksusowym. Sprawdzą się w stylu glamour, doskonale będą wyglądać w sypialniach urządzonych „po kobiecemu”. Ustawiona na nich lampka, dająca subtelne światło tylko podkreśli ich piękno. Drewniane stoliki nocne to bezkonkurencyjna ozdoba sypialni, w których główną rolę grają naturalne materiały. Drewno jest uniwersalne i można z niego wykonać meble w każdym stylu. Nowoczesne stoliki nocne wyposażone są w praktyczne szafki i szuflady. Decydując się na zakup któregoś z nich nie kierujmy się jednak jedynie wyglądem, ale też wielkością.

Jeżeli nasza sypialnia nie jest słusznych rozmiarów, to zdecydujmy się na stoliki niewielkie, które zmieszczą się po bokach łóżka. Dobrym rozwiązaniem dla małych sypialni jest ustawienie stolików z przodu łóżka, jeżeli z boku nie ma na nie zupełnie miejsca. Nie rezygnujmy z nich, bo są sposobem na zachowanie w sypialni nienagannego porządku, a ich zastosowanie jest nie do przecenienia. Stolik nocny przydatny jest także w pokoju nastolatka, a nawet małego dziecka. Można nie tylko schować w nim przeróżne drobiazgi, ale też na jego blacie ustawić budzik, ulubionego misia, albo lampkę, która zostanie zapalona przez całą noc, by rozproszyć ciemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *