Read Comments

Ach, ten minimalizm…

Nowoczesne meble pozwalają nam puścić wodze wyobraźni i urządzić mieszkanie tak, by w pełni oddawało nasz gust, osobowość i upodobania. Ich często prosta forma sprawia, że tylko od naszej inwencji zależy to, jak je ustawimy i jakie dekoracje do nich dobierzemy. Coraz więcej osób ceni sobie minimalizm. Mieszkanie musi być przede wszystkim urządzone funkcjonalnie i tak, by jego sprzątanie nie zajmowało nam wiele czasu.

Minimalizm to styl, w którym liczba mebli ograniczona jest do niezbędnego minimum. To jednak sprawia, że muszą one być dobre jakościowo, bowiem rzucają się w oczy. Komplet mebli wykonanych w dyskretnych kolorach może być wystarczającą ozdobą wnętrza. Większe wymagania trzeba spełnić, jeżeli chcemy urządzić mieszkanie w bardzo popularnym i lubianym stylu skandynawskim. Nietrudno obecnie znaleźć piękne nowoczesne meble, które pozwolą nam na urządzenie mieszkania w tym stylu właśnie. Jego główną cechą jest to, że wnętrza są jasne i dobrze oświetlone. Sprawdzą się więc meble białe czy jasnobrązowe. Styl skandynawski nawiązuje także do natury, więc meble z drewna będą tam jak najbardziej na miejscu. Cechą tego stylu jest też maksymalna funkcjonalność, a także wygoda. Miękkie sofy czy kanapy i ciepłe kocyki oraz dużo poduch, to kwintesencja stylu, który przyszedł do nas ze Skandynawii i zadomowił się na dobre. Urządzone w ten sposób wnętrza są bardzo przytulne i nie chce się z nich wychodzić. Polacy pokochali też wnętrza industrialne. Mieszkanie w lofcie to dla wielu z nas szczyt marzeń. Jednak nawet niepozorną kawalerkę w bloku możemy urządzić tak, by przypominała starą fabrykę. W takim wnętrzu sprawdzi się komplet mebli w zdecydowanych kolorach – czerń, biel lub inne intensywne barwy, to znak rozpoznawczy tego stylu. Obecnie produkowane nowoczesne meble często idealnie się w tę stylistykę wpasowują. Najlepiej wyglądają duże, przestronne wnętrza urządzone w stylu industrialnym. Można wówczas pokusić się o powieszenie dużych, metalowych lamp, które są charakterystyczne dla tego stylu. Surowe, betonowe ściany, metalowe elementy i dużych rozmiarów nowoczesne meble pozwolą nam poczuć się jak w lofcie.

Stylów urządzania wnętrz jest wiele. Warto wybrać taki, w którym będziemy się czuć dobrze nie tylko my, ale też pozostali domownicy. Meble to tylko początek zabawy, jaką może być aranżowanie przestrzeni. Klimat tworzą też umiejętnie dobrane praktyczne dodatki i dekoracje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *