Read Comments

Cały ten dom

Dom to przede wszystkim ludzie, którzy go tworzą. Jednak odpowiednio dobrane meble mają duży wpływ na klimat, jaki w nim panuje. Nowoczesne meble często są uważane za pozbawione uroku, a wnętrza, w których stoją, uznawane są za bez wyrazu. To jednak nieprawda, że nowocześnie urządzone mieszkania muszą wyglądać jak laboratoria. Wystarczy odwiedzić sklepy meblowe, by się przekonać, że oferują dużą różnorodność modeli i stylów.

Nawet wnętrze, w którym stoją bardzo proste w formie meble może być klimatyczne i sprawiać, że przebywanie w nim jest przyjemne. Najczęściej surowe w formie są meble kuchenne, a przecież dawniej kuchnia była sercem domu, gdzie spotykała się rodzina i przyjaciele. Wystarczy odpowiednio dobrać dodatki i dekoracje, aby kuchnia, w której są nowoczesne meble stała się przytulna. Duże znaczenie dla atmosfery, jaka może panować w kuchni ma światło. Umiejętnie zastosowane uczyni wnętrze przytulnym i nowoczesnym jednocześnie. W kuchni jest wiele możliwości rozmieszczenia lamp i lampek, nie musimy się ograniczać tylko do oświetlenie sufitowego. Nowoczesne meble kuchenne często są już wyposażone we własne oświetlenie podszafkowe. Jest ono przydatne podczas przygotowywania potraw na blacie kuchennym, ale nie tylko. Nocą i wieczorem może być głównym, choć bardzo dyskretnym źródłem światła. Kuchnia często połączona jest z jadalnią, której głównym meblem jest stół. Często nie służy on jedynie do spożywania posiłków. Przy stole kuchennym czytamy, prowadzimy rozmowy czy przygotowujemy jedzenie. Lampa wisząca nad nim powinna więc oświetlać cały blat, a jednocześnie dawać przyjemne, ciepłe światło, aby nie oślepiało siedzących przy nim ludzi.

W prosto urządzonej kuchni możemy też sobie pozwolić na fantazyjną lampę, która z pewnością stworzy intymną atmosferę i nada wnętrzu charakteru. Kuchnia może być przytulna nawet jeżeli do jej urządzenia wykorzystano nowoczesne meble. Nie od dziś wiadomo, że umiejętne wykorzystanie kolorów może zdziałać cuda. Jeżeli mamy białe meble kuchenne, to zadbajmy o kolorowe dekoracje, sprzęty agd czy chociaż ściereczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *