Read Comments

Dobry sen, dobry dzień

Najlepiej odpoczywamy w sypialni, która jest nie tylko estetycznie urządzona, ale też w takiej, gdzie panuje odpowiednia temperatura. Przed snem warto zawsze sypialnię przewietrzyć, by pozbyć się nieświeżego powietrza. Zasypianie ułatwi jednak nie tylko dopływ tlenu, ale też naturalne aromaty.

Nowoczesne sypialnie wyposażone są zwykle w komody lub inne meble, na których możemy postawić dekoracje czy inne drobiazgi. Warto się pokusić o takie dekoracje, które nie tylko ładnie wyglądają, ale też swoim aromatem wpłyną pozytywnie na nasz sen. Ładny pojemnik z odpowiednim olejkiem zapachowym sprawi, że nawet najpiękniejsze i najbardziej nowoczesne sypialnie zyskają jeszcze na uroku. Cierpiącym na bezsenność lub inne problemy ze snem pomoże delikatny zapach takich ziół, jak rumianek czy szałwia. Można je również włożyć pod poduszkę, wówczas sen przyjdzie niepostrzeżenie i bardzo szybko. Komoda może być też miejscem, na którym postawimy nawilżacz. Wystarczy, że zamiast czystej wody wlejemy do niego odrobinę olejku zapachowego, by nasz sen nabrał nowej jakości. Dzięki temu obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Nowoczesne sypialnie to miejsce, w którym szczególnie powinniśmy dbać o komfort przebywania. Usypiające właściwości ma także – kusząca również swoim wyglądem – pięknie pachnąca lawenda. Pozwala nie tylko dobrze spać, bez budzenia się w nocy, ale też chroni podobno przed koszmarami sennymi. Postarajmy się o to, aby komoda, którą zwykle mamy w sypialni, nie tylko służyła do przechowywania w niej rzeczy. Jej blat również możemy wykorzystać bardzo praktycznie. Aromaterapia nigdzie nie będzie tak skuteczna, jak w sypialni właśnie. To tutaj, nie ruszając się z miejsca spędzamy kilkanaście godzin w ciągu doby.

Nowoczesne sypialnie to miejsca, w których regenerujemy się zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Pomocne w tym mogą być nie tylko olejki, ale też suszone zioła. Wystarczy umieścić je w ozdobnym pojemniku, by nie tylko działały na nas kojąco, ale też cieszyły oczy. Komoda postawiona w sypialni może stać się małym zielnikiem, który będzie działał na nasze zmysły. Dobry sen to sposób na dobry cały dzień.

Tags: , ,
Categories ogólnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *