Read Comments

Jak idealnie urządzić sypialnię?

Sypialnia to miejsce, gdzie regenerujemy siły po całym dniu trudnych wyzwań, stresu i pracy na wysokich obrotach. Powinna więc być tak urządzona, by zapewnić nam maksimum odpoczynku i relaksu. Nowoczesne sypialnie powinny być bardzo funkcjonalne i wyposażone tylko w niezbędne meble. Zbyt duża liczba dekoracji czy niepotrzebnych mebli wprowadza chaos, a on nie jest sprzymierzeńcem wypoczynku. Im mniej sprzętów w pokoju, tym atmosfera bardziej sprzyjająca relaksowi.

W idealnie urządzonej sypialni powinno znaleźć się przede wszystkim duże i wygodne łóżko, pojemna szafa, komoda i stoliki. Wszystko inne jest już dodatkiem, a sami musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zbędnym, czy potrzebnym. Jeżeli chcemy mieć spójnie i w konkretnym stylu urządzoną sypialnię, to możemy zdecydować się na komplet mebli. To najlepszy sposób na to, by nasza sypialnia została urządzona w jednolitej kolorystyce. Jeżeli lubimy kolor, to do mebli możemy dobrać barwne dodatki – na przykład ozdobić łóżko kolorową narzutą czy postawić na stolikach efektowne lampki nocne. Nowoczesne sypialnie, urządzone w ten sposób, to miejsca, gdzie chce się przebywać. I to nie tylko nocą – poobiednie drzemki, czy czas poświęcony na czytanie książki w estetycznie urządzonej sypialni na pewno pozwolą nam się zrelaksować i nabrać sił do dalszych działań. W sypialni ważne jest też odpowiednie oświetlenie. Ciepłe światło pozwoli stworzyć intymną atmosferę, a taka przecież powinna panować w sypialni. Tę rolę spełnią na przykład kinkiety, które odpowiednio dobrane dodadzą uroku temu miejscu. Lampki nocne również są ważne, zwłaszcza jeżeli lubimy czytać w łóżku – powinny dawać takie światło, byśmy nie męczyli oczu, a jednocześnie nie przeszkadzali w spaniu mężowi czy żonie.

Jeżeli spędzamy w sypialni dużo czasu – na przykład tam się ubieramy, albo chcemy wyciszyć w ciągu dnia, to warto też postawić w tym miejscu wygodny fotel albo przynajmniej puf. Mogą one być w barwie nawiązującej do kolorystyki mebli lub z nimi kontrastować, nadając w ten sposób nowy charakter wnętrzu i urozmaicając je. Nowoczesne sypialnie nie mogą się obejść bez wygodnych, dopasowanych do naszych potrzeb, a czasem dolegliwości zdrowotnych, materaców. To one przede wszystkim decydują o tym, czy rano obudzimy się wypoczęci, czy zmęczeni jeszcze bardziej niż wieczorem.

Tags: , ,
Categories wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *