Read Comments

Kawa smakuje lepiej przy… fajnym stoliku

Stolik kawowy to mebel niepozorny, ale każdy smakosz małej czarnej, wie jak ważny i niezbędny. Wbrew swojej nazwie, przydatny jest też w domach, gdzie kawy się nie pija. Rano można zjeść przy nim śniadanie, popołudniu zjeść deser, a wieczorem położyć wciągającą lekturę i postawić szklankę z herbatą. Choć to niewielki mebel, to dobrze dobrany do wnętrza może być jego ozdobą, a nawet zdecydować o stylu salonu, w którym stoi.

Jeżeli zależy nam, aby nasze mieszkanie wyglądało stylowo i modnie jednocześnie, zdecydujmy się na nowoczesne stoliki kawowe. To jeden z ulubionych przedmiotów designerów, dlatego na rynku znajdziemy duży wybór bardzo różnych stolików do kawy. Decydując się na zakup stolika, wybierzmy na początek materiał, z jakiego został wykonany. Sklepy meblowe oferują bowiem szeroką gamę stolików z bardzo różnych materiałów. Tradycjonaliści mogą zdecydować się na drewniany. Ceniących sobie kontakt z naturą zachwycą nowoczesne stoliki, na których widoczne są słoje drzewa, a amatorzy kolorów, mogą wybrać stolik pomalowany na swój ulubiony kolor. Praktycznym rozwiązaniem są stoliki plastikowe, które ze względu na swoją lekkość łatwo jest przestawić w dowolne miejsce w mieszkaniu. Pasują one szczególnie do mieszkań urządzonych nowocześnie i funkcjonalnie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też stoliki metalowe, które doskonale pasują do wnętrz industrialnych czy takich, w których jest dużo drewna. Te dwa materiały zestawione ze sobą, tworzą nową jakość i są sposobem na gustownie urządzony dom. Nowoczesne stoliki kawowe mają często ciekawe formy. Najczęściej dostępne są kwadratowe lub okrągłe, ale mogą być wyposażone w zdobione nogi lub ich w ogóle nie mieć. Czasem mają formę szkatułkową i spod większego stolika można wysunąć mniejszy, który służy do ustawienia na nim dodatkowych talerzy albo elementów ozdobnych. Nowoczesne stoliki kawowe nie zastąpią stołów, przy których można zjeść rodzinny obiad, ale są idealne do kameralnych spotkań z przyjaciółmi, podczas seansów filmowych, a nawet randki. Najpiękniej urządzony pokój jest niepełny i niefunkcjonalny, gdy brakuje w nim stolika kawowego.

Tags: ,
Categories meble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *