Read Comments

Meble dla dzieci: estetyczne i bezpieczne

Nowoczesne meble dla dzieci zachwycają designem. Jeszcze do niedawna każdy dziecięcy pokój wyglądał tak samo, teraz za sprawą dużego wyboru wyposażenia może zachwycać wystrojem. Dobrze urządzony pokój dla dziecka oddaje charakter jego małego mieszkańca i pozwala dziecku na taką aktywność, jaka jest dla niego odpowiednia. Kupując jednak meble dla swojej pociechy trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników.

Najważniejszym z nich jest wiek dziecka – jeżeli mamy w domu niemowlaka, to pamiętajmy, że on szybko urośnie. Mogłoby się wydawać, że nie warto wówczas inwestować w dobrej jakości meble, bo i tak za kilka lat trzeba będzie je wymienić. Jednak nowoczesne meble dla dzieci mogą rosnąć wraz z nimi. Dotyczy to przede wszystkim łóżka, które można wydłużyć, gdy już będzie za krótkie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dziecko już od małego spało na dużym łóżku, które może mu posłużyć przez wiele lat. Z kolei komody do pokoju dziecięcego są najczęściej wyposażone w przewijak – wystarczy wybrać taki model, w którym przewijak można zdemontować i komoda może zostać w pokoju dziecku jeszcze na długie lata. Coraz częściej odchodzi się od powszechnego jeszcze do niedawna przekonania, że pokój dziecięcy powinien być wyjątkowo kolorowy i witać nas kakofonią barw. Wcale nie – zbyt duży natłok kolorów może sprawić, że dziecko będzie rozproszone, co w przyszłości może zaowocować problemami z koncentracją. Pastelowe, delikatne barwy ścian i mebli wpłyną na samopoczucie dziecko zdecydowanie lepiej. Intensywne kolory powinny być zarezerwowane dla niewielkich elementów dekoracyjnych. Nowoczesne meble dla dzieci powinny być jednak nie tylko ładne i estetycznie wykonane, ale muszą też spełniać szereg norm i posiadać atesty, które są gwarancją tego, że użytkowanie mebli jest bezpieczne.

Meble dla małych dzieci nie mogą być przede wszystkim kanciaste, bo mogą być groźne, gdy dziecko uderzy w nie na przykład główką. Wszystkie rogi muszą być zaokrąglone i gwarantować bezpieczeństwo. Zwracajmy na to uwagę, kupując meble dla dzieci. Jeżeli nie mają tych zabezpieczeń, to znaczy, że nie są przeznaczone dla najmłodszych, albo są sprzedawane bez niezbędnych atestów. Ważne są również materiały, z jakich wykonuje się meble dla dzieci. Zwłaszcza te, które mają kontakt ze skórą dziecka muszą być pozbawione metali ciężkich. Dotyczy to także farb i lakierów, jakie są stosowane podczas produkcji mebli. W przypadku szaf i komód ważne jest, by szuflady były wyposażone w mechanizm blokujący, który uniemożliwi ich wypadanie. Pokój wyposażony w nowoczesne meble nie tylko wzbudza zachwyt, ale przede wszystkim jest miejscem, gdzie dziecko może czuć się bezpiecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *