Read Comments

Sypialnia dobrze urządzona

Nowoczesne stoliki do sypialni to meble niewielkie, ale bardzo praktyczne i niezbędne na co dzień. W dobrze urządzonej sypialni nie może ich zabraknąć. Nie zawsze jednak wiemy, jak urządzić sypialnię, by była miejscem, w którym odpoczywamy, regenerujemy organizm i nabieramy sił do walki z codziennością.

Najczęstszym błędem, jaki popełniamy urządzając nie tylko sypialnię, ale całe mieszkanie, jest nieumiejętne łączenie stylów. Kupujemy piękny fotel i jeszcze piękniejszy stolik, ale nie zauważamy, że one zupełnie do siebie nie pasują. Nawet najbardziej nowoczesne stoliki nie uratują sypialni, jeżeli w naszym łóżku będziemy mieć niewygodny i niedopasowany do naszej sylwetki materac. Będziemy się wówczas budzić zmęczeni, a nawet obolali i nawet nie zwrócimy uwagi na to, w jak pięknej sypialni jesteśmy. W sypialni bardzo ważny jest także dobór koloru ścian. Raczej nie powinniśmy tutaj puszczać wodzów fantazji, a raczej trzymać się ściśle określonych reguł. Intensywne kolory wpływają na nas pobudzająco i dodają energii, a w sypialni powinniśmy się raczej wyciszyć i uspokoić. Idealne do sypialni są kolory jak najbardziej neutralne, jak na przykład szarości, delikatne pastele, jasne i chłodne odcienie. Nowoczesne stoliki do sypialni i inne meble, będą należycie wyeksponowane, jeżeli w pokoju nie będzie za dużo rzeczy. Zagracona sypialnia to chaos i bałagan, które raczej nie pomagają w wypoczynku i dobrym śnie. Duża liczba ozdobnych poduch wygląda dobrze tylko na zdjęciu, w rzeczywistości rozpraszają i są siedliskiem kurzu, co może się przyczynić do alergii. Choć sypialnia jest przeznaczona przede wszystkim do spania, to nie zawsze panuje w niej ciemność. Dlatego oświetlenie ma również do spełnienia ważne zadanie.

Najlepiej w sypialni zastosować różnego rodzaju światło. Wieczorem delikatne, które pozwoli nam spokojnie i szybko zasnąć, a rano bardziej intensywne, które sprawi, że szybko się obudzimy i nabierzemy energii. Ważny jest także rozmiar łóżka. Wydaje nam się często, że im większe, tym lepiej. Z jednej strony rzeczywiście tak jest – zdecydowanie lepiej wypoczniemy, jeżeli mamy dużo przestrzeni. Z drugiej strony jednak, należy wziąć pod uwagę rozmiar sypialni. Jeżeli wielkość łóżka utrudni nam dojście do niego, nie zostawiając po bokach zbyt dużo miejsca, to będzie to dla nas niekomfortowe. Pamiętajmy też, aby zmieścić praktyczne i nowoczesne stoliki nocne. Nie rezygnujmy z nich na rzecz szerokości łóżka, bo to najprostsza droga do zabałaganionego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *