Read Comments

Sztuka urządzania sypialni

Urządzenie przytulnej i pozwalającej skutecznie wypocząć sypialni nie jest łatwym zadaniem, ale warto się o to postarać. Efektami możemy cieszyć się przez długie lata. Nowoczesne sypialnie to nie tylko odpowiednie meble. Warto w tym pomieszczeniu zadbać także o jakość powietrza i przyjazną dla naszego organizmu atmosferę.

Jedna z teorii mówi, że kwiaty nie są w sypialni pożądane, bo okradają nas z tlenu i utrudniają oddychanie. Rośliny w sypialni możemy jednak mieć, jeżeli wybierzemy odpowiednie. Istnieją bowiem takie rośliny do sypialni, które oczyszczają powietrze, dotleniają pokój, a przy okazji są prawdziwą ozdobą wnętrza. Nowoczesne sypialnie to takie, które zapewniają nam maksymalny komfort odpoczynku. W regenerowaniu sił i zdrowym wypoczynku pomoże z pewnością lawenda, która ma między innymi właściwości inhalacyjne i ułatwia zasypianie, a przy okazji naprawdę pięknie wygląda. Doniczka z gardenią ustawiona na komodzie czy parapecie w sypialni, również będzie miała na nas dobroczynny wpływ. Ta roślina wspomaga zasypianie, ma działanie uspokajające, a przy okazji pięknie pachnie, więc urządzając nowoczesne sypialnie warto o nich pamiętać. Wysoko w rankingu roślin idealnych do sypialni plasuje się aloes. Ten popularny sukulent skutecznie oczyszcza powietrze, a także „informuje” o tym, że w naszym mieszkaniu są zanieczyszczenia chemiczne – wówczas na jego liściach pojawiają się brązowe plamy.

Ozdobą sypialni może też być bluszcz. Ta roślina jest łatwa w uprawie, a jednocześnie ma zaletę nie do przecenienia, oczyszcza bowiem powietrze ze szkodliwego formaldehydu, czyli trującej substancji, która znajduje się w wielu stosowanych przez nas na co dzień kosmetykach. Nowoczesne sypialnie powinny być wyposażone nie tylko w wygodne łóżko, pojemną szafę czy stoliki nocne. Warto zadbać też o miejsce, w którym postawimy doniczki z roślinami. Może to być po prostu szeroki parapet, ale nowoczesny w formie kwietnik z pewnością doda wnętrzu uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *